“Yosh vatandoshlar forumi” doirasida yoshlar uchun yana bir muhim va qiziqarli yo‘nalish - Zakovat intellektual o‘yini tashkil etildi. O‘yin bilim va tafakkur maydoniga aylanishi bilan ishtirokchilarda katta qiziqish uyg‘otdi.
💥 Mazkur intellektual bellashuv “Zakovat” intellektual o‘yini prezidenti Abdurasul Abdullayev boshchiligida o‘tkazilib, savol-javoblar, mantiqiy topshiriqlar va tezkor fikrlashni talab qiluvchi bosqichlar bilan boyitildi.
✍️ Yoshlar o‘z bilim salohiyatini sinovdan o‘tkazib, jamoaviy hamkorlik va fikr almashish muhitida faol ishtirok etdilar.
🤔 Ushbu o‘yin nafaqat bilimlarni mustahkamlash, balki yoshlarning tafakkurini kengaytirish, ularni izlanishga undash hamda intellektual salohiyatini rivojlantirishga xizmat qildi.

В рамках «Форума молодых граждан» была организована ещё одна важная и увлекательная секция — интеллектуальная игра «Закават». Игра вызвала большой интерес у участников, превратившись в настоящую арену знаний и мышления.
Это интеллектуальное соревнование прошло под руководством президента игры «Закават» Абдурасула Абдуллаева и было насыщено вопросами и ответами, логическими заданиями и этапами, требующими быстрого мышления.
Молодые люди проверили свой интеллектуальный потенциал и активно участвовали в атмосфере командного сотрудничества и обмена идеями.
Эта игра послужила не только закреплению знаний, но и расширению кругозора молодёжи, побуждению их к поиску и развитию интеллектуального потенциала.