"Vatandoshlar" jamoat fondi, Latviyadagi O'zbekiston elchixonasi hamda O'zbekiston yoshlari umumjahon assotsiatsiyasi hamkorligida xorijdagi yoshlar uchun tashkil etilgan "UzHack" loyihasiga start berildi.
Ilk bor tashkil etilgan ushbu loyihada Latviya, Litva va Estoniyada ta'lim olayotgan vatandoshlarimiz faol ishtirok etishmoqda. 48 soat davom etadigan ushbu hackathon doirasida ishtirokchilar ekspertlar tomonidan taqdim etilgan vazifalar ustida ishlaydi. Yoshlar o'z bilim va tajribalarini birlashtirib, innovatsion g'oyalar hamda amaliy loyihalarni ishlab chiqish imkoniyatiga ega bo'lmoqda.
📌 Loyiha davomida ishtirokchilar kreativ fikrlash, jamoaviy ishlash va real muammolarga innovatsion yechim topish bo'yicha o'z salohiyatlarini namoyon etadilar.

При совместном сотрудничестве общественного фонда «Ватандошлар», Посольства Узбекистана в Латвии и Всемирной ассоциации молодёжи Узбекистана дан старт проекту «UzHack», организованному для молодёжи, проживающей за рубежом.
В этом впервые проводимом мероприятии активно участвуют соотечественники, обучающиеся в Латвии, Литве и Эстонии. В рамках 48-часового хакатона участники работают над заданиями, предложенными экспертами. Молодые люди получают возможность объединить свои знания и опыт для разработки инновационных идей и практических проектов.
📌 В ходе проекта участники демонстрируют свой потенциал в области креативного мышления, командной работы и поиска инновационных решений реальных проблем.