Mazkur anjuman mintaqaviy hamkorlikning yangi bosqichiga xos dolzarb masalalarni qamrab olgani bilan alohida ahamiyat kasb etdi. Unda ilm-fan va do'stlik aloqalarini mustahkamlash, o'zaro ishonchni yanada oshirish hamda strategik sheriklikni rivojlantirish yo'nalishlari muhokama markazida bo'ldi.
Tadbir davomida so'nggi yillarda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko'lamli islohotlar natijasida qo'shni va hamkor davlatlar bilan munosabatlar yangi bosqichga ko'tarilgani ta'kidlandi.
📌 Konferensiya doirasida ilgari surilgan tashabbuslar va ilmiy yondashuvlar mintaqada barqarorlikni mustahkamlash, o'zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish hamda do'stona aloqalarni yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.

Данный форум приобрёл особое значение благодаря охвату актуальных вопросов, соответствующих новому этапу регионального сотрудничества. В центре обсуждения находились укрепление научных и дружественных связей, повышение взаимного доверия и развитие стратегического партнёрства.
В ходе мероприятия было подчёркнуто, что в результате масштабных реформ, проводимых в нашей стране в последние годы, отношения с соседними и государствами-партнёрами вышли на новый уровень.
📌 Инициативы и научные подходы, выдвинутые в рамках конференции, служат укреплению стабильности в регионе, расширению взаимовыгодного сотрудничества и дальнейшему развитию дружественных связей.